Newsletter
 

Rezerwacja

 
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

O Nas

 

mapa posiadłościKompleks hotelowy Manor House SPA w Chlewiskach to połączenie piękna arystokratycznych tradycji z luksusem współczesnego wypoczynku i relaksu. Harmonia dawnych siedzib szlacheckich została wpisana w park z 300-letnim starodrzewem, stawami widokowymi oraz romantyczną architekturą ogrodową.

Pałac Odrowążów (obecnie 5-gwiazdkowy hotel) historię powstania datuje już na XII wiek. Początkowo był to dwór obronny, którego relikty przeszłości widoczne są do dzisiaj: studnia na dziedzińcu oraz stare piwnice dworskie.

Bardzo ważnym atutem kompleksu Manor House SPA są XIX-wieczne stajnie dworskie zbudowane przez Ludwika Platera w 1886 roku w stylu prowansalskim, a obecnie wykorzystywane jako 4-gwiazdkowy hotel wraz z restauracją i salami konferencyjnymi.

Posiadłość w Chlewiskach to także historia Polski, której właściciele zapisali się złotymi zgłoskami w naszych dziejach.  Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie.

W historii Chlewisk nigdy nie było zaprzaństwa i prywaty, przez co dzieje właścicieli majątku bywały tragiczne. Przykładem tego jest ród Sołtyków. Na początku XIX wieku właścicielem posiadłości był Stanisław Sołtyk – poseł i marszałek Sejmu Księstwa Warszawskiego. Jego syn - Roman, generał, uczestnik wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego został pozbawiony Chlewisk przez konfiskatę po klęsce powstania.

Natomiast syn Ludwika Platera – Konstanty, był współpracownikiem Romana Dmowskiego i wraz z nim podpisał Akty Lozańskie 1916 przybliżające odzyskanie niepodległości Polski po rozbiorach.

Dzisiejszy kompleks pałacowo-parkowy w Chlewiskach, po pieczołowitej renowacji i rozbudowie o budynek Term Zamkowych i bezchlorowy basen, jest jednym z najlepszych obiektów hotelowych w kraju. Łącząc wypoczynek, luksus, ziemiańskie tradycje ze strefą zdrowia, relaksu i rekreacji (SPA, basen, stajnia koni, park, stawy, golf, Witalna Wioska® SPA, Piramida Horusa, Kamienny Krąg Mocy), Manor House SPA odkrywa tajemnice przepływu energii i relatywizmu wartości duchowych.

Stworzyliśmy dla naszych Gości 59 indywidualnie zaprojektowanych pokoi z autorskim programem SPA w historycznych wnętrzach oraz jedyne w Polsce pokoje ofuro SPA. Tu tradycja łączy się z luksusem, a przygoda z Wellness & SPA rozgrywa się na poziomie ciała, umysłu i ducha.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy mapę posiadłości do pobrania.

z 900-letnią tradycją należy do jednych z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce.

Więcej

wybudowana została w 1886 roku przez Ludwika Platera. Kamiennie mury z piaskowca szydłowieckiego, fragmenty starej wieźby dachowej, żeliwne dźwigary stwarzają w Stajni Platera niepowtarzalny klimat.

Więcej

z bezchlorowym basenem idaelnym dla alergików, Łaźniami Rzymskimi, pokojami Ofuro SPA i Gabinetami Odnowy Biologicznej.

Więcej

należy do najcenniejszych zabytkowych parków i ogrodów w Polsce. Obejmuje Ogród Medytacji z Piramidą Horusa i Kamiennym Krągiem, Energetyczną Spiralę, Ogród Zen i romantyczne zakątkami.

Więcej

z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Do dyspozycji m.in. kryta ujeżdżalnia 800 m2 i SPA dla koni.

Więcej

został stworzony w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa pobytu wszystkich osób korzystających z usług hotelu Manor House SPA.

Plik w formacie .pdf

Więcej

Tu historia łączy się z luksusem.

Nasze zalety: innowacyjność, gościnność, magia, złoty standard w usługach, cisza, hotel bez dzieci, kontakt z historią i przyrodą, holistyczne SPA.

Więcej

na które warto zwrócić uwagę przed lub w trakcie pobytu w hotelu Manor House SPA.

Więcej

"U Państwa można się tak bardzo zatracić z uwagi na piękno, ciszę, spokój i opiekę Personelu, że człowiek boso wraca do domu i nie zwraca na to uwagi :) Jeszcze raz dziękuję za odszukanie butów i możliwość cudnego wypoczynku..."
Z pozdrowieniami Agnieszka Książek

Więcej

Tu znajdziecie Państwo informacje z życia hotelu: o naszych nagrodach i Gościach, o naszych decyzjach i planach...

Więcej

Tu przedstawiamy Państwu najnowsze artykuły prasowe o naszym hotelu i przygotowane przez naszych ekspertów materiały informacyjne dla prasy. Mamy nadzieję, że ich tematyka Państwa zainteresuje.

Więcej

Szukasz zmiany i możliwości rozwoju? Dołącz do grona pracowników Manor House.

Więcej