Hotel Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****, Chlewiska
Kaplica Jacka Odrowąża i Bożej Rodzicielki

Kaplica Jacka Odrowąża i Bożej Rodzicielki

Przyjazd
Wyjazd

Dawna przypałacowa wieżyczka dziś mieści dwie kapliczki o wysokim energetycznym oddziaływaniu o mocy 18.000 j. Bovisa.

Wieżyczka obserwacyjna z okrągłymi otworami strzelniczymi zbudowana w 1605 r. przez Wawrzyńca Chlewickiego podczas rozbudowy zamku. Jej bryłę stanowi dwukondygnacyjny budynek na planie kwadratu. Dach budowli wieńczy krzyż.

Z czasem przebudowana na dwie kaplice: Bożej Rodzicielki (na parterze) i świętego Jacka Odrowąża, do której prowadzą zewnętrzne schody.

W mieszczącej się na piętrze kaplicy św. Jacka znajduje się ikona widoczna poniżej wraz z atrybutami świętego - figurą Matki Boskiej oraz monstrancją. Obiekt odrestaurowany w roku 2012, kaplice poświęcone 11 grudnia 2012.

Zastrzeżenie:
Treści umieszczane tutaj służą do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów leczenia różnych chorób i nie mogą zastąpić opinii lekarza. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia powinny być w pierwszej kolejności konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest naszym celem udzielanie medycznych porad, ani zalecanie terapii typu: refleksologia, litoterapia czy leczenie plazmą, zamiast lub obok przepisanych przez lekarza medykamentów. Nie bierzemy odpowiedzialności za osoby, które decydują się spróbować terapii z wykorzystaniem tych technologii. Decyzję podejmują na własne ryzyko i odpowiedzialność.

 

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij