Newsletter
 

Rezerwacja

 
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

Labirynt energetyczny

 

„W labiryncie nie możesz się zgubić, możesz się jedynie odnaleźć” – Hermann Kern.

LabiryntLabirynt w kompleksie Manor House SPA jest kopią wyjątkowego labiryntu znajdującego się w uważanej za najwspanialszą na świecie gotyckiej katedrze w Chartres (we Francji) wybudowanej w XIII w. przez templariuszy. Cała katedra jest obrazem świata, odtwarza jego strukturę i matematykę. Wnętrze katedry, łącznie z labiryntem, zostało zaprojektowane jako alchemiczna ścieżka przemiany według zasad świętej geometrii. Centrum labiryntu (jego serce) to kwiat róży, symbol miłości i odrodzenia. Labirynt jednościeżkowy to święta przestrzeń, w której łączy się makro- i mikrokosmos, to, co na górze i to, co na dole. Labirynt ma moc transformacji świadomości, symbolizuje drogę życia człowieka do centrum jego istoty.

Medytacja labiryntu – medytacja w ruchu

Medytacja labiryntu jest praktyką uważności, samoobserwacji, doświadczania siebie tu i teraz. Jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, pogłębiającym wiedzę o nas samych. Droga do środka oczyszcza umysł i otwiera serce, pozwala zintegrować ciało i duszę, pobudza również procesy samoleczenia, dzięki dobroczynnym energiom kosmicznym, które rezonuje labirynt.

Rysunek - labirynt w ChartresZ labiryntu można korzystać indywidualnie, pojedynczo albo przemieszczać się w nim gęsiego. Zaczynamy od chwili koncentracji przy wejściu i ruszamy powoli wyznaczoną trasą. Oddychamy miarowo i spokojnie. Człowiek kroczący po rysunku labiryntu, a to zbliża się do centrum, a to się od niego oddala, aż w końcu dociera do środka. Nie wolno przekroczyć ciemnej linii. Trzeba trzymać się ścieżek, które doprowadzą nas do centralnego koła. Kiedy się w nim znajdziemy, przystajemy tu na kilka minut. Warto usiąść i pomedytować. Można także wykonać układy runiczne lub inne ćwiczenia energetyzujące. Po przejściu całej trasy nastąpi wzrost biowitalności i powiększenie aury. Z labiryntu możemy wyjść na dwa sposoby:

  • Idziemy prosto w stronę wschodu słońca (w kierunku przeciwnym do wejścia), do nowego początku życia. Nie trzymamy się ścieżek.
  • Wracamy tą samą ścieżką, którą przyszliśmy. Droga powrotna pozwala zintegrować doświadczenia i wrócić do świata zewnętrznego.

Wyboru drogi dokonujemy intuicyjnie.

„Wejrzyj w siebie a będziesz widzieć Wszechświat i Boga” – Tales z Miletu.

„Doskonalący się wewnętrznie człowiek to kontynuator dzieła stworzenia, współtwórca przyszłości”.