Newsletter
 

Rezerwacja

 
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

Woda Grandera

 

Woda Grandera

SPA, czyli „Sanus Per Aquam” oznacza Zdrowie Przez Wodę. Basen jest więc miejscem zdrowym, korzystnym dla zdrowia. Oczywiście basen z wodą odpowiedniej jakości, bez chloru, chemii i innych szkodliwych środków. Ciało człowieka składa się w 70% z wody, dlatego też można przyjąć, że jej prozdrowotne działanie wyczerpuje definicję SPA.

Sucha skóra, zmarszczki i inne zewnętrzne objawy starzenia nie wynikają z samego wieku, tylko z braku wody strukturalnej w komórkach organizmu, który wzmaga się wraz z upływem czasu. W przyrodzie istnieje około 50 rodzajów stanów wody, które można odróżnić po formie krystalicznej śnieżynki, sopli, kulki itp. Ważne, by wiedzieć, że informacja biologiczna – „pamięć” wody – znajduje się właśnie w jej strukturach krystalicznych.

Obecnie obserwujemy wyraźny paradoks związany z rozwojem cywilizacji: najpierw człowiek robi wszystko, by zepsuć bogactwo naturalne, a potem poszukuje dróg naprawy skutków swych czynów. Na dodatek działa bezmyślnie i nie liczy się z konsekwencjami swoich działań. W celu dezynfekcji chloruje się wodę, co jest szkodliwe (toksyczne) dla jego zdrowia, a przecież istnieją inne przyjazne człowiekowi metody odkażania wody. Metoda Grandera jest rewolucją w dziedzinie dezynfekcji i uzdatniania wody. Woda uzdatniana w ten sposób nie powoduje żadnych podrażnień, a wręcz przeciwnie: chroni, pielęgnuje i dotlenia skórę oraz cały organizm. Woda ta jest krystalicznie czysta, bezwonna, bezsmakowa porównywalna do wody w strumieniu górskim, który jest symbolem czystości i życia.

Kąpiel w ożywionej wodzie Grandera to czysty komfort i bezpieczeństwo higieniczne. Goście korzystający z kąpieli w basenie Manor House SPA nie muszą obawiać się, że nabawią się jakiejś dolegliwości skórnej lub zniszczą kostium kąpielowy. Przy czym ta woda w sposób naturalny niszczy wszelkie bakterie, grzyby itp.

Bibliografia:
- Nieumywakin I. „Woda utleniona na straży zdrowia”, Wyd. Hartigrama, Warszawa 2008