Newsletter
 

Rezerwacja

 
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

Relikty Przeszłości

 

Starannie utrzymany, zabytkowy park krajobrazowy kryje w sobie tajemnicze miejsca, wśród pomników przyrody, malowniczych stawów i wypielęgnowanych klombów znaleźć można wiele reliktów przeszłości.

Surowa kamienna konstrukcja stylizowana na gotycki zamek. Wykorzystywana jako punkt widokowy i ambona strzelecka ówczesnego zwierzyńsca. Zrekonstruowana w 2013 dzięki zachowanym fundamentom.

Więcej

Dawniej składały się z trzech lokalności, obecnie to dwa pomieszczenia. W ścianie drugiej komory widać zamurowany portal prowadzący do trzeciego, obecnie zawalonego pomieszczenia.

Więcej

Dobrze zachowana cembrowina z łamanego piaskowca o śr. 1,8 m (zwężająca się na głębokości 10 m) świadczy o wysokim kunszcie ówczesnych rzemieślników. Głębokość: 13m poniżej poziomu dziedzińca.

Więcej

Element główny budowli to szyb zasypowy, w którym gromadzono lód. Przestrzeń właściwą, użytkową tworzą cztery komory przylegające do jego ścian. Od północnej strony odchodzi sień i sklepione łukowo wejście.

Więcej

Wieżyczka obserwacyjna (z 1605 roku) z okrągłymi otworami strzelniczymi. Dwukondygnacyjny budynek na planie kwadratu. Później przebudowana na dwie kaplice: Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka. Dach budowli wieńczy krzyż.

Więcej