Newsletter
 

Rezerwacja

 
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

Platforma wibracyjna

 

Platforma wibracyjna

działająca w oparciu o teorię częstotliwości rezonansowych Schumanna

Platforma wibracyjnaZabiegi na platformie wibracyjnej wykorzystującej rezonans Schumanna są nowością w Gabinetach Bioodnowy. Terapię polecamy wszystkim dbającym o zdrowie, szczególnie zaleca się ją osobom zmęczonym, których organizm wymaga regeneracji oraz do niwelowania skutków stresu i zmniejszania negatywnego wpływu współczesnego stylu życia. 

Czym jest rezonans Schumanna?

Rezonans Schumanna to zjawisko powstawania fal elektromagnetycznych, które są generowane przez jądro Ziemi i dalej w kierunku jonosfery. Zjawisko to jest nazywane "Pulsem Serca Ziemi", który przez długi czas był uważany za stały i wynosił 7,83 Hz. Okazuje się, że jest to również częstotliwość w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu, która przekłada się bezpośrednio na cały organizm i jego dobre funkcjonowanie. Częstotliwość ta harmonizuje ciało i uspokaja umysł. 
Na przestrzeni lat obserwujemy jednak wzrost częstotliwości Schumanna, który nie jest obojętny dla organizmu człowieka. Wyższe częstotliwości powodują bowiem dyskomfort emocjonalny i fizyczny. Uskarżamy się na migreny, skoki ciśnienia, senność, wędrujące bóle ciała, wyczerpanie organizmu i inne.

Jak działa platforma wibracyjna?

Platforma wibracyjnaPlatforma wibracyjna pozwala przywrócić naturalny, prawidłowy rytm organizmu. Zabieg jest wykonywany na leżąco (rozluźniona pozycja na plecach z nogami ułożonymi pod określonym kątem). Dynamiczne ruchy wprawiają ciało w przyjemne, harmonijne wibracje, a jednoczesny dopływ wiązki ciepła na powierzchni pleców wpływa na rozluźnienie partii tych mięśni. Zakres częstotliwości wibracji pomiędzy 7,8 Hz do 23 Hz umożliwia komfortowe ustawienie prędkości zależnie od indywidualnych cech fizycznych osoby korzystającej z tej metody. 

Efekty zabiegu:

  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • stymulacja pracy układu limfatycznego,
  • wzmacnianie aktywności pracy jelit,
  • aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji,
  • wzmocnienie układu odpornościowego organizmu,
  • rozluźnienie napiętych mięśni oraz niwelowanie bólów pleców,
  • poprawa stabilności ruchowej i wzmocnienie mięśni szkieletowych,
  • zwiększenie koncentracji i zmysłu równowagi,
  • rozluźnienie kręgosłupa i stawów,
  • aktywowanie produkcji mazi międzystawowej.

Terapia może też być stosowana zapobiegawczo lub w leczeniu osteoporozy, cukrzycy oraz zaburzeń metabolizmu kostnego.

Najlepiej wykonać serię zabiegów, zalecany czas - 15 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Z zabiegu na platformie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z dużą nadwagą (ponad 200 kg), pacjenci po świeżych złamaniach lub zabiegach operacyjnych, w silnej chorobie reumatycznej, z obecnymi stanami zapalnymi w organizmie oraz z tendencją do odklejania się siatkówki.