Newsletter
 

Rezerwacja

 
Pobyt we Dwoje w SPA
Zapraszamy do spędzenia kilku chwil z najbliższą osobą w atmosferze harmonii i luksusu w Manor House...
Relaks i Energia w SPA
Wybierz jeden z pobytów SPA w Manor House i napełnij się pozytywną energią...
Szkoła Hippiki i SPA
W Stajni Manor House początkujący i zaawansowani jeźdźcy znajdą ofertę dla siebie...
Zobacz wszystkie oferty
 

Kadra Szkoleniowa

 

Marcelina Wrona

  • Prezes Klubu Jeździeckiego Stowarzyszenia Manor House Dziedzictwo
    Instruktor rekreacji ruchowej - jazda konna
  • Instruktor szkolenia podstawowego
    III klasa sportowa w skokach
  • II klasa sportowa w skokach
  • Prekursor odnowy biologicznej dla koni

Posiada 22-letni staż w obcowaniu z końmi, jest również zawodnikiem w skokach przez przeszkody. Przygotowuje młode konie do pierwszych startów w zawodach, układa je zarówno pod względem wychowawczym, jak i pracy pod siodłem. Prowadząc swoje zajęcia koncentruje się na szczegółach, podchodzi indywidualnie do każdego jeźdźca, jak i konia, oceniając jego błędy i problemy. „Innowacja, spokój i pomysłowość to droga do sukcesu, jednakże nie można odrzucać twardych podstaw” – mówi.
Łączy pasję z pracą oraz wplata w nią fotografię, którą również się zajmuje, tworząc z jeździectwa prawdziwą sztukę, gdzie koń zawsze ma stać na pierwszym miejscu.

 

Anna GarmulewiczAnna Garmulewicz

Instruktor rekreacji ruchowej - jazda konna
Instruktor rekreacji ruchowej - hipoterapia
Asystent zajęciowy odnowy biologicznej koni

Magister biologii medycznej z elementami diagnostyki rozszerzająca swoją wiedzę w zakresie technika weterynarii.
Przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 13 lat zdobywając doświadczenie w różnych ośrodkach jeździeckich jako instruktor, manager, hipoterapeuta oraz osoba pomagająca przy pracy z młodymi końmi.
W 2015 roku brała udział w wyjeździe do Belgii w celu szkolenia w powożeniu końmi rasy adreńskiej.
"Jeździectwo to sztuka harmonii i prowadzenia rozmowy z koniem. To także samodyscyplina,  która uczy pokory i cierpliwości. Owa  cierpliwość jest nieodzownym elementem każdego szkolenia zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Jako hipoterapeutka potrafię podejść do każdego adepta sztuki jeździeckiej indywidualne, a za pomocą cierpliwości uzyskać upragniony efekt harmonii koń-jeździec" - opowiada Anna Garmulewicz.

 

Anna SzymańskaAnna Szymańska

Instruktor rekreacji ruchowej - jazda konna
III klasa sportowa w skokach
Asystent zajęciowy odnowy biologicznej koni

Zawodniczka w skokach przez przeszkody, opiekunka koni i instruktorka z pasją. Zdobywała doświadczenie w różnych stajniach skupiając się na poprawie kondycji fizycznej koni oraz przygotowaniem ich do egzaminów i zawodów jeździeckich. Panią Annę wyróżnia umiejętność widzenia problemu dotykającego danego przypadku oraz chęć szukania nowych rozwiązań idących w parze z harmonią między jeźdźcem, a koniem.
Indywidualne podejście, otwartość umysłu, gotowość na zmiany w drodze do osiągnięcia sukcesu i uśmiech na twarzy to zalety mogące opisać jej postać.

 

Kadra szkoleniowaAnna Podolecka

Kowal i przedstawicielka firmy Werkman Horseshoes

Oprócz tradycyjnej nauki jazdy konnej od 2009 rozpoczęła pracę z młodymi końmi metodą „Natural Horsemanship”, czyli naturalne jeździectwo, wyuczoną dzięki Justynie Mitka – Instruktorki Silversand Natural Horsemanship. Stało się to nieodłączną częścią jej obcowania z końmi. Przedstawicielka jazdy konnej na Cordeo (bez ogłowia).
W 2011 roku ukończyła kurs werkowania naturalnego "Kopyta Doskonałe". W tym samym roku ukończyła również kurs masażu koni, który prowadziła mgr inż. Maria Soroko - magister wydziału Equine Science Uniwersytetu Aberystwyth, Walia, certyfikowana masażystka. W 2014 roku obroniła pracę inżynierską na ocenę bardzo dobrą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie pt: "Niskocukrowe żywienie koni". Zagadnienia te po raz pierwszy zostały tak szeroko przedstawione w Polsce. W pracy z końmi skupia się na tym co one chcą mi powiedzieć. Idąc za wskazówkami od nich wytycza ich drogę pracy oraz stanowczo ją egzekwuje.